Terry Gilliam

Terence Vance Gilliam

8,1
4 036 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Terry Gilliam

Las Vegas Parano to totalne dno, 12 małp to rewelacja, Parnassus to kretyństwo nie
wiadomo po co zrobione! Fisher King nawet wzruszający był, Bracia Grimowie był filmem w
jego stylu z niezłym klimatem a jak se wspomne Dżamberłokiego i Minchausena plus
karzełków z bandytów czasu to mnie do teraz telepie!

Nosferatu8

Parano to jego najlepszy film moim zdaniem i pewnie wielu fanów to potwierdzi.

neo_angin

Powiem Ci że przed obejrzeniem Parano czytałem masę wypowiedzi ludzi rozpływających się nad tym filmem i że był to Terry Gilliam to naprawdę podszedłem do niego z entuzjazmem ale niestety zawiodłem się bo mi się strasznie nie podobał! Bardziej mi się podobał Głupi i Głupszy bo tam się czasami uśmiechłem a na parano to zażenowany siedziałem.

Nosferatu8

Bardziej Ci się podoba głupi i głupszy niż Las Vegas Parano? No cóż jeden lubi czekoladę, a drugi jak mu nogi śmierdzą:)

neo_angin

Ja potwierdzam

użytkownik usunięty
Nosferatu8

Może zapytaj co na to lekarz ale od siebie dodam, że jego filmy klimat mają. Bracia Grimowie film trochę taki ujmujący reputacji, bo jaskrawo banalny w fabule i niepoważny, ale właśnie to co z tej fabuły można było wycisnąć, to klimat i Gilliam to zrobił.

No pytałem lekarza (nawet lekarki bo to była taka babcia w podeszłym wieku) to mi powiedziała że nie wie kto to Terry Gilliam ale ja ją chciałem naprowadzić i zapytałem czy kojarzy Cyrk Monty Phytona to ona mi że kojarzy bo rok temu była z wnukami w cyrku to ja jej już nie męczyłem więcej tą rozmową!!

użytkownik usunięty
Nosferatu8

Na HBO jest seria "Najwspanialsi reżyserzy" było też o Gilliamie, polecam.

Nosferatu8

Parano nie ustępuje 12 Małpom

Nosferatu8

Gilliam to jeden z najlepszych reżyserów wszechczasów. Geniusz. Najleszym zaś jego filmem dla mnie to Fisher King i Żywot Biana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones